Šetrenie zdrojov

Kaufland a Lidl podporia ľudí zasiahnutých konfliktom na Ukrajine

2. marec 2022
Spoločnosti Kaufland a Lidl reagujú na aktuálne udalosti na Ukrajine. Spoločne sa rozhodli poskytnúť finančnú čiastku v hodnote 500 000 Eur humanitárnej organizácii Slovenský červený kríž, ktorá pomáha ľuďom na ukrajinsko-slovenskej hranici.

Oba reťazce dianie na Ukrajine pozorne sledujú a ako medzinárodné spoločnosti vnímajú potrebu pomoci ľuďom utekajúcim v strachu o vlastný život do zahraničia. Z toho dôvodu sa rozhodli pomôcť tým, ktorí v tejto chvíli pomoc najviac potrebujú. Ľuďom utekajúcim z Ukrajiny, medzi ktorými sú prevažne starší ľudia, ženy a deti. Aj z toho dôvodu sa rozhodli spolupracovať so Slovenským červeným krížom, ktorý má s poskytovaním pomoci bohaté skúsenosti a ktorého prioritou je zmierňovať utrpenie ľudí.

Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža: „Situácia je veľmi vážna a mimoriadne zložitá. Naši ľudia sú v plnom nasadení, riešia situácie, ktoré sme v našej krajine nezažili. Snažíme sa pomáhať zvládať extrémny nápor ako najlepšie vieme. Vaša pomoc pre nás znamená možnosť operatívne riešiť problémy, ktoré vznikajú z minúty na minútu.  Preto mi dovoľte poďakovať za všetkých, ktorí sú vonku, cez deň i v noc i za všetkých, ktorí vydávajú maximum, aby zabezpečili ich podporu.“

Okrem finančného daru prispeli cez víkend aj materiálnou pomocou, ktorú akú členovia Slovenskej aliancie moderného obchodu darovali ľuďom na hraničných priechodoch. Jednalo sa najmä o základné a trvanlivé potraviny, základní hygienické pomôcky, ale tiež detskú výživu či detské plienky.

Viac o našej vízii.

Zaujíma vás Šetrenie zdrojov? Vitajte v tíme!

Prečítajte si viac o našej vízii, aktivitách a doterajších výsledkoch.

viac info

Prečítajte si aj

20. október 2022

Viac ako 5 500 dobrovoľníkov na 140 lokalitách vyzbieralo vyše 80 ton odpadu.

11. október 2022

„Spočítali sme si, že takto ročne zachránime stovky ton kvalitného ovocia a zeleniny,“ povedal Róbert Flachbart, konateľ Lidl Slovenská republika

29. september 2022

V Lidli nemusíte hľadať produkty za diskontné ceny, v Lidli majú všetky produkty diskontné ceny!