Férové jednanie Férové jednanie

Férové jednanie

Ocenenie, spravodlivosť a dodržiavanie ľudských práv a noriem dobrých životných podmienok zvierat sú indikátormi fungujúcej spolupráce. Spravodlivosť pre nás znamená vytváranie lepších životných podmienok.

Zaviazali sme sa preto k prostrediu, ktoré chráni ľudské práva, podporuje rozmanitosť a inklúziu, zaručuje spravodlivú kompenzáciu, umožňuje rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom a podporuje dobré životné podmienky zvierat.

V Lidli zlepšujeme životné a pracovné podmienky ľudí, ktorých sa naše podnikateľské aktivity dotýkajú, a spoločne pracujeme aj na zlepšovaní životných podmienok zvierat.

Čo sa podarilo

Pomáhame dlhodobo a udržateľne. Naše projekty majú preto za sebou hmatateľné výsledky. Radosť z toho, čo sa nám už podarilo zlepšiť, nás poháňa aj naďalej.

6000+

zamestnancov na Slovensku

40 %

žien zamestnaných v Lidl pôsobí na manažérskych pozíciách

Certifikát Equal Salary

stierame rozdiely medzi platmi mužov a žien na rovnakých pozíciách

8 miliónov eur

o toľko sme navýšili mzdy v Lidl od začiatku roka 2022

35,7 %

výrobkov, ktoré ste si u nás v roku 2021 kúpili, pochádzalo od slovenských dodávateľov

Záväzky

Vieme, že vždy sa je kam posúvať. Preto si stanovujeme jasné ciele, vďaka ktorým môžeme spolu s vami pomáhať ešte viac.

Líder v platoch
chceme ponúkať najlepšie platové podmienky zamestnancom na predajniach aj v logistických centrách
Do roku 2023
identifikujeme s dodávateľmi produkty, ktoré patria k najnáchylnejším na rozdiely v príjmoch
Do roku 2025
zavedieme štandardy chovu zvierat pre celú spoločnosť Lidl

Vybrané aktivity

Pre každého zamestnanca je nastavený vzdelávací program na mieru tak, aby vedel využiť získané vedomosti v praxi. Ponuka školení je široká. Vyberú si z nej zamestnanci na vedúcich aj nižších pozíciách. Ponúkame vzdelávací program pre manažérov predajní, learning by doing, jazykové kurzy, rotáciu pracovného miesta, verejnú knižnicu, small talk či kvalifikačné programy podľa individuálnych potrieb. Novinkami sú Konferencia Lidl Fórum, Rezortné workshopy, Manažérska akadémia či Trendy skills workshopy na témy agilita, integrita a diverzita, ktorými firma reaguje na meniace sa prostredie.

Na nové úlohy zamestnancov pripravujeme metódou “Learning by doing” a prepracovaným systémom pre každú pozíciu, formou individuálneho vedenia...

Všetko, čo robíme, robíme s ľuďmi a pre ľudí. V centre nášho záujmu stojí vždy zákazník, ktorému sa snažíme v maximálnej možnej miere vyhovieť a podľa jeho spätnej väzby skvalitňovať našu ponuku i služby. Zároveň si uvedomujeme, že našim najväčším bohatstvom sú naši zamestnanci. Bez nich by sme nedokázali obslúžiť milióny zákazníkov a zabezpečiť ponuku čerstvého, kvalitného a cenovo výhodného tovaru. Toto je hlavná myšlienka našej  najnovšej kampane. Kladieme dôraz na orientáciu na zákazníka, úctu k našim zamestnancom a na čerstvosť nami ponúkaného tovaru.

Dávame prácu viac ako 5500 ľuďom na Slovensku a od roku 2016 platy našich zamestnacov narástli v priemere o 40%.

Mladým ľuďom ponúkame viacero príležitostí, ako môžu u nás odštartovať svoju kariéru. Máme mnohé pozície pre čerstvých absolventov, no nekončíme iba pri nich. Na úrovni stredoškolského vzdelávania spolupracujeme s viacerými strednými školami v rámci systému duálneho vzdelávania. Vysokoškoláci od 2. ročníka sa môžu zapojiť do Retail Academy a spolu s absolventmi takisto využiť program „Stážista“ a „Trainee“.

Vďaka projektu Retail Academy sa študenti viacerých vysokých škôl môžu od manažérov Lidla na prednáškach dozvedieť viac o klasickom obchode,...

Na jar 2021 sme sa rozhodli pre veľký krok vpred. Celá spoločnosť sme sa vydali na cestu, počas ktorej upgradeujeme našu Firemnú kultúru. V rámci nej sme si zadefinovali 5 kulturánych priorít:zodpovednosť za výsledky, férovosť a rešpekt, zamestnanci,vVýnimočnosť a originalita a radosť.

Na jar 2021 sme sa rozhodli pre veľký krok vpred. Celá spoločnosť sme sa vydali na cestu, počas ktorej upgradeujeme našu Firemnú kultúru.

Zodpovedne hlásime, čo je nové

28. marec 2023

Lidl zverejnil svoju štvrtú Správu o trvalej udržateľnosti.

17. marec 2023

V porovnaní s mužmi dostávajú slovenské ženy ročne zaplatené toľko, akoby pracovali len 10 z 12 mesiacov V 21. storočí by malo platiť, že za rovnakú prácu...

14. marec 2023

V Lidli získavame naše produkty od dodávateľov z celého sveta. Náš koncept vlastných značiek nám umožňuje s výrobcami spolupracovať aj pri propagácii...

9. marec 2023

Tradícia osláv MDŽ má pomerne dlhú históriu, ktorá siaha k začiatkom dvadsiateho storočia. Tento deň zaviedli v Kodani na medzinárodnej ženskej konferencii a...