Vedenie dialógu

Aj vďaka vám bol rok 2022 o čosi lepší

28. december 2022
Lidl so svojimi zákazníkmi robil aj v roku 2022 zo Slovenska lepšie miesto pre život

Prečo pomáhame? Je to celkom jednoduché: preto, lebo to je správna vec. A preto, lebo jeden dobrý skutok vyvoláva ďalší a ten ďalší a ďalší. Dobro sa násobí. Je to podobné ako s oceánom, ktorý sa tiež skladá z množstva malých kvapiek. Aj dobré skutky môžu mať takýto efekt a presne to sa vďaka zákazníkom Lidla podarilo aj v roku 2022. Diskont spolu s nimi pomohli ľuďom, ktorí to najviac potrebujú, a slovenskej prírode v celkovej hodnote viac ako 1 650 000 €.

 

Ktorá pomoc sa ráta? Odpoveď je opäť naporúdzi: každá! Vďaka zázračným ľuďom, ktorí nakupujú  a pracujú v Lidli a zapájajú sa do jeho projektov, sa opäť podarilo spraviť v roku 2022 zo Slovenska lepšie miesto pre život. „Bez našich zákazníkov a zamestnancov by to nešlo. Vďaka ich podpore a štedrosti sme opäť rozdali viac potravín, vysadili viac stromčekov, potešili a pomohli viacerým deťom, podali pomocnú ruku zdravotníkom a upratali o čosi väčšiu časť našej krajiny. Z celého srdca ďakujeme všetkým, ktorí sa o to zaslúžili, a dúfame, že v ďalšom roku spoločne pomôžeme zase o niečo viac,“ povedala Zuzana Sobotová, senior konzultantka pre CSR projekty.

 

                        Aký bol rok 2022? Bohatý na aktivity a štedrý v pomoci.

V roku 2022 ubudlo zo slovenskej prírody viac ako 600 ton odpadu, vďaka projektom Upracme si Slovensko a Nenechajme to plávať. V prvom sa môžu zákazníci rozhodnúť, či si ponechajú zálohu za vratné obaly, alebo podporia dobrovoľnícke upratovania. Nenechajme to plávať je o dobrovoľných centových príspevkoch za mikroténové vrecká, ktoré si zákazníci zoberú a Lidl ich hodnotu zdvojnásobí, a hlavne o mikroténových vreckách, ktoré si vďaka kampani zákazníci nevezmú.

 

V roku 2022 dostali desiatky tisíc ľudí, ktorí to najviac potrebujú, pravidelnú podporu v podobe potravinovej pomoci. Stovky ton potravín putovali pre núdznych v regiónoch z najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku Podeľ sa a pomôž. Ďalšie tony pomoci smerovali ľuďom utekajúcim pred vojnou u našich východných susedov. Hodnota tejto pomoci bola takmer milión eur.

 

Tridsaťosem rodín s vážne chorými malými deťmi dostalo vďaka projektu Od začiatku v dobrých rukách presne takú pomoc ako potrebujú. Zdravotníkom, konkrétne Slovenskému Červenému krížu, pomôže aj 250 000 € zo zbierky Srdce na správnom mieste.

 

Uvedomujeme si aj nevyhnutnosť digitalizácie slovenských škôl a preto sme im poskytli IT techniku v hodnote 219 000 €, napr. cez program pri otváraní nových predajní Váš nákup = veľká pomoc.

 

Komu sa nelení, tomu sa zelení. Okrídlená veta, ktorá má v Lidli už roky svoje čestné miesto. Voda pre stromy priniesla na kalamitné územie v Tatrách ďalšie nové stromčeky, konkrétne 185 000. Lidl les pomáhajú tradične vysádzať aj zamestnanci diskontného reťazca.

 

Všetko podstatné o CSR aktivitách Lidla sa dozviete na webe www.spolocenskazodpovednost.sk alebo na oficiálnych profiloch diskontu na sociálnych sieťach. Zapojiť sa do projektov môžete v ktorejkoľvek zo 160 predajní Lidla na Slovensku.

 

 

Viac o našej vízii.

Zaujíma vás vedenie dialógu? Vitajte v tíme!

Prečítajte si viac o našej vízii, aktivitách a doterajších výsledkoch.

viac info

Prečítajte si aj

21. február 2023

Lidl zintenzívňuje spoluprácu so slovenskými dodávateľmi

9. február 2023

Nadácia Lidl organizuje verejnú zbierku pre Slovenský Červený kríž, Lidl už prispel sumou 100 000 €.

14. november 2022

Dôležité vybavenie venoval pracoviskám v Banskej Bystrici a Košiciach Nadačný fond Lidl v Nadácii Pontis.