Vedenie dialógu

Ukážeme Vám ako pomáhať každým nákupom

8. december 2021
Už vieme, ktoré organizácie vyhrali 1 000 Eur na darčekovej karte pre ľudí v núdzi.

V náročných časoch sa podaná pomocná ruka dvakrát ráta. Rýchla, adresná a pravidelná pomoc je presne to, čo denne potrebujú tisícky núdznych ľudí v celej našej krajine. Našťastie v regiónoch existujú občianske združenia a charity, ktorých poslaním je pomáhať tým najzraniteľnejším. Práve k nim smeruje podpora z najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku – „Podeľ sa a pomôž“, ktorú organizuje Lidl.
Do 28. novembra sa do nej mohol zapojiť každý zákazník hneď dvakrát. Do špeciálnych košov nachádzajúcich sa v každej predajni mohol vložiť trvanlivé potraviny zo svojho nákupu. Zároveň mohol organizáciu priradenú k „svojmu“ Lidlu podporiť aj hlasom, ktorý získal za každé použitie aplikácie Lidl Plus pri nákupe. Tri organizácie s najvyšším počtom hlasov získajú od Lidla poukážky v hodnote 1000 €, ktoré môžu využiť na nákup potravín a iných potrebných vecí pre ľudí v núdzi.

Organizácie s najvyšším počtom hlasov:

1. OÁZA – nádej pre nový život, n.o. – Košice, Americká trieda

2. Pod krídlami Dominiky - Nitra, Fatranská

3. ŽENA V TIESNI (OZ) – Martin, Priekopská

Všetky ostatné organizácie dostanú od Lidlu poukážky v hodnote 100 €. Do projektu „Podeľ sa a pomôž“, ktorý sa realizuje vo všetkých 153 predajniach Lidl, je zapojených 95 lokálnych organizácii. Zbierka tak zostáva v regióne a zákazníci presne vedia, komu pomáhajú. Ide predovšetkým o organizácie a združenia venujúce sa ťažko chorým či inak znevýhodneným deťom, týraným matkám, ľuďom bez domova či rôzne centrá sociálnych služieb a iné komunitné organizácie.

ŽENA V TIESNI

,,Keď som zažívala násilie od svojho manžela, oz ŽENA V TIESNI mi veľmi pomohlo. Ale vôbec som si nemyslela, že môžem od nich očakávať aj materiálnu pomoc, hoci sme ju po odchode od manžela a otca mojich detí veľmi potrebovali. Teraz už viac ako rok nás pracovníčky tejto poradne pravidelne zásobujú takými potravinami a drogériou, ktoré by som si sama nemohla dovoliť. Mnohokrát nás práve potravinová pomoc zachránila. Veľmi si to vážim." 

klientka oz ŽENA V TIESNI, poradne pre ženy zažívajúce násilie a ich deti

,,Spoločnosť Lidl Slovensko nám ponúkla potravinovú pomoc práve v čase, keď bola situácia spôsobená pandemickou situáciou najnáročnejšia, obzvlášť pre ženy zažívajúce násilie a deti, s ktorými pracujeme. Materiálna pomoc je pre naše klientky existenčnou pomocou. Ďakujeme.

tím oz ŽENA V TIESNI, poradňa pre ženy zažívajúce násilie a ich deti

POD KRÍDLAMI DOMINIKY

"V mene našej neziskovej organizácie Pod krídlami Dominiky, by som sa chcela veľmi pekne poďakovať všetkým zákazníkom a darcom. Vďaka potravinovej podpore sme rozšírili našu pomoc. Okrem rodín s detským onkologickým pacientom sme vytvorili spoluprácu aj s inými organizáciami v našom meste a pomoc sme rozšírili aj na rodiny v ťažkej finančnej situácii. Len vďaka zákazníkom a ich štedrosti vieme pomôcť mesačne niekoľkým rodinám. 

Naším primárnym cieľom sú rodiny s onkologicky chorým dieťaťom. Kvôli chorobe dieťaťa prestáva pracovať vždy jeden rodič a tak sa ich rozpočet značne zníži. Vďaka potravinovej zbierke im vieme ich situáciu zľahčiť. Potravinovou zbierkou, vieme rodinám pomáhať počas celého roka. Väčšina firiem podáva pomocnú ruku hlavne v čase Vianoc, ale tieto rodiny sú vystavené dlhodobo zníženému príjmu. Preto je veľmi potrebné pomáhať priebežne počas celého roka, čo je aj cieľom zbierky PODEĽ SA A POMOŽ 

Máme rodiny kde je rodič samoživiteľ  a tam tá pomoc je oveľa potrebnejšia, nakoľko im vypadol jediný príjem ktorý mali. Výhra 1000€ poukážky bude pre rodiny ako bonus. Okrem trvanlivých potravín ktoré od nás dostávajú, im teraz budeme vedieť zabezpečiť aj čerstvé potraviny. Teraz si budú môcť rodiny samé vybrať čerstvé potraviny vo Vašom obchode, ktoré im najviac chýbajú a sami by si ich nemohli dovoliť kúpiť.

Zaujímajú vás aktivity Nadácie Lidl? Výborne!

Prečítajte si viac o našej filozofií, cieľoch a oblastiach podpory.