Podpora zdravia

Nutri-Score

Náš prístup

Transparentným označovaním našich produktov chceme umožniť našim zákazníkom robiť vedomé nákupné rozhodnutia. Preto naše produkty privátnych značiek nesú jasné informácie a uznávané pečate. Naši zákazníci môžu nájsť viac informácií v našom letáku, na našej webovej stránke a prostredníctvom iných kanálov. Analýzy trhu v rámci EÚ ukazujú, že rastúci počet pečatí špecifických pre konkrétne výrobky môže pôsobiť mätúco pre spotrebiteľov. Preto sa pri našich produktoch spoliehame na zjednodušené označovanie zdravia, udržateľnosti a dobrých životných podmienok zvierat. Pre nutričné vlastnosti používame Nutri-Score. A kvôli transparentnosti podmienok chovu hospodárskych zvierat sme zaviedli značku čerstvého mäsa „Mäsiarova čerstvá porcia – Z farmy na stôl“.

Nutri-Score: Nutričné hodnoty na prvý pohľad

Nutri-Score je dobrovoľný systém pre rozšírené nutričné označovanie potravín. Tento systém bol vyvinutý francúzskym zdravotníckym orgánom (Santé Publique France). Metodika výpočtu sa na úrovni EÚ neustále rozvíja. Päťúrovňová kombinácia farieb a písmen Nutri-Score sa pohybuje od zeleného A po červené E a označuje nutričnú hodnotu potraviny. V rámci skupiny produktov prispieva potravina so zeleným hodnotením A k zdravej výžive viac ako produkt s červeným E. Nutri-Score sa v zásade používa ako ukazovateľ s cieľom zlepšiť náš priemerný výsledok Nutri-Score. Toto zlepšenie podporujeme na jednej strane preformulovaním produktu a na druhej strane vývojom sortimentu smerom k zdravším potravinám potravinám na rastlinnej báze. Nutri-Score už bolo zavedené v mnohých Lidl národných spoločnostiach v rámci EU.

Náš cieľ pre nutričné označovanie

Postupné zavádzanie označovania Nutri-Score na našich produktoch vlastných značiek na Slovensku.

Súvisiace aktuality

17. august 2023

Nutričné označenie Nutri-Score nájdete v Lidli na takmer 300 produktoch vlastných značiek, ich počet sa postupne rozširuje.

Zaujímajú vás aktivity Nadácie Lidl? Výborne!

Prečítajte si viac o našej filozofií, cieľoch a oblastiach podpory.