Prehľad aktivít

Niektoré už boli úspešne ukončené, iné stále prebiehajú.

Zobrazenie:

Zálohovaním môžete pomôcť slovenskej prírode hneď dvakrát. Povieme vám ako! 

Začiatok nového kalendárneho roka je  pre Slovensko dôležitým krokom k zelenšej budúcnosti, ktorej súčasťou budeme my všetci a rovnako tak aj nasledujúce generácie. Prvého januára sa totiž oficiálne začalo zálohovanie PET fliaš a plechoviek, ktoré budete môcť pohodlne vrátiť v každej predajni Lidl a iba v Lidli máte možnosť venovať svoju zálohu iniciatíve Upracme Slovensko a pomôcť tak upratať slovenskú prírodu.

Len v Lidli majú zákazníci možnosť svoju zálohu za PET fľaše a plechovky venovať iniciatíve, ktorá zbiera odpad v slovenskej prírode.

Plasty zohrávajú v potravinárskom priemysle dôležitú úlohu: sú odolné, ľahké a majú všestranné využitie. Plasty zároveň chránia potraviny počas ich dopravy a umožňuju nám zaručiť zákazníkovi kvalitu, trvanlivosť a čerstvosť. Pretože sa stále viac a viac plastov vyrába a príliš málo sa ich recykluje, plastový odpad sa stáva čoraz väčším problémom pre ľudí, zvieratá a životné prostredie. Na tento problém sa snažíme reagovať a hľadať inovatívne riešenia prostredníctvom našej REset Plastic stratégie.

Plasty zohrávajú v potravinárskom priemysle dôležitú úlohu: sú odolné, ľahké a majú všestranné využitie. Plasty zároveň chránia potraviny počas ich...

Mikroténové vrecká sú najčastejšou zložkou odpadu, ktorý znečisťuje naše rieky a vodné nádrže. Teraz sa môžete pridať k našej snahe, aby nekončili v našich vodách. Stačí, ak zredukujete ich používanie pri nákupoch, veď príroda už dokonalý obal vytvorila. Ak však mikroténové vrecko skutočne potrebujete, v Lidli zaň môžete zaplatiť dobrovoľný poplatok 1 cent. My váš príspevok zdvojnásobíme a výslednú sumu venujeme na čistenie slovenských vôd. „Vďaka projektu Nenechajme to plávať a samozrejme vďaka obrovskej snahe dobrovoľníkov sme do roku 2023 vyzbierali 1666 ton odpadu z brehov vodných tokov a nádrží. Oceňujem každú aktivitu, ktorá pomáha našim riekam a životnému prostrediu. O to viac, keď sa tým zvýši environmentálne povedomie medzi obyvateľmi, “ povedal Jozef Krška, generálny riaditeľ SVP.

Dobrovoľný príspevok 1 cent za mikroténové vrecká zdvojnásobujeme a financujeme tak čistenie slovenských vodných tokov.

Ručíme za kvalitu predávaných textílií, odevov a obuvi. V decembri 2014 sa Lidl stal prvým maloobchodom s potravinami, ktorý sa pripojil ku Detox kampani pod záštitou Greenpeace. Cieľom je úplne vylúčiť 11 chemických skupín definovaných ako zakázané pri výrobe vlastných značiek textílií a obuvi, a to do roku 2020. Naše športové a funkčné oblečenie je označené ako BIONIC FINISH ECO – nepremokavý PFC materiál nahradili ekologické alternatívy, ktoré sú biologicky rozložiteľné a pri ich výrobe nevznikajú škodlivé vedľajšie produkty.

Textílie a obuv ktoré predávame neobsahujú žiadne nebezpečné látky a naše športové a funkčné oblečenie využíva biologicky rozložiteľné materiály.

Od roku 2016 sme vybudovali množstvo predajní vybavených pokročilými technológiami po celom Slovensku. Sú postavené podľa najmodernejšieho konceptu a poskytujú nabíjanie pre e-bicykle a e-automobily. Dbajú na maximálne šetrenie zdrojov a zodpovedné narábanie s nebezpečným odpadom.

Výrazne znižujeme aj energetické zaťaženie. Všetky naše predajne, logistické centrá a administratívna budova v Bratislave sú certifikované systémom energetického manažmentu ISO50001.

Predajne aj logistické centrá staviame z tepelnoizolačných materiálov, okenné systémy zabezpečujeme proti úniku tepla a spotrebu elektrickej energie znižujeme reguláciou osvetlenia a používaním úsporných LED technológií. Využívame tiež chladiace a mraziace zariadenia so spätným získavaním tepla.

Neustále napredujeme v modernizácii našich budov, sledujeme aktuálne svetové trendy a snažíme sa na ne proaktívne reagovať zodpovedným postojom k...

Podľa informácií Európskej komisie sa v Európe ročne vyhodí okolo 88 miliónov ton potravín, čo je strata v hodnote približne 143 miliárd eur. Priemerný Slovák ročne vyhodí až 111 kg jedla a každý piaty priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Preto sa snažíme objednávať len toľko potravín, koľko predávame, a zabezpečiť tak minimálny prebytok potravín vo svojej každodennej prevádzke.

Podľa informácií Európskej komisie sa v Európe ročne vyhodí okolo 88 miliónov ton potravín, čo je strata v hodnote približne 143 miliárd...

Vo všetkých našich predajniach platí politika dôsledného triedenia odpadu. V logistických centrách triedime takmer všetky prepravné obalové materiály z predajní – papier, kartón, fóliu, sklo, plast aj drevo. K recyklácii vedieme aj svojich zákazníkov. V obchodnom roku 2021 sme takto zrecyklovali 2 856 ton dreva, 25 204 ton papiera, 1 151 ton plastu, 8 ton akumulátorov, 137 ton kovošrotu, 88 ton skla a 28 ton textílií. 

V každej našej predajni aj v logistických centrách poctivo triedime odpad, vedieme k tomu aj našich zákazníkov a naše letáky vychádzajú na...

Už od roku 2012 nájdete v našom sortimente BIO produkty, ktoré sú bez chemických postrekov, priemyselných hnojív, rastových stimulátorov, konzervačných látok a genetickej modifikácie. Podporujeme etický obchod a šetrné poľnohospodárske postupy s cieľom minimalizovať škodlivé účinky na životné prostredie a človeka. Takisto spolupracujeme s medzinárodne uznávanými organizáciami.

Sme si vedomí, že etický obchod a šetrné poľnohospodárske postupy sú pre zdravie našich zákazníkov a životné prostredie kľúčové, preto sa snažíme...

Zaujímajú vás aktivity Nadácie Lidl? Výborne!

Prečítajte si viac o našej filozofií, cieľoch a oblastiach podpory.